آیا پذیرش در رشته پزشکی بدون کنکور امکان پذیر است؟

در این مقاله قصد داریم تا به چندن از سوال پر تکرار کاربران مرکز مشاوران تحصیلی یار کنکوری پاسخ بدهیم، این سوالات در مورد این است که آیا پذیرش در رشته پزشکی بدون کنکور امکان پذیر است؟ شرایط پذیرش بدون کنکور پزشکی؟ آیا امکان ورود به رشته پزشکی همانند برخی از رشته های دیگر بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی امکان پذیر است؟ در همین ابتدای توضیحات باید باید پاسخ قاطعانه ای را اعلام کنیم که برای هر دوی این سوالات نیز پاسخ خیر بوده و فعلاً چنین امکانی وجود نخواهد داشت، زیرا طبق جدید ترین اطلاعیه ای که وزارت بهداشت کل کشور منتشر نموده است، هیچ کدام از رشته های پزشکی بدون کنکور در دانشگاه ها پذیرش نمی شوند به عبارتی بدون کنکور نمی توانید وارد دانشگاه های علوم پزشکی شوید. مرکز مشاوره تحصیلی یار کنکوری، در ادامه اطلاعتت تکمیلی را در مورد این که آیا پذیرش در رشته پزشکی بدون کنکور امکان پذیر است؟ ارائه کرده است. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شرایط ورود به رشته پزشکی بدون کنکور 1401

رویای پزشکی و ورود به دانشگاه های پزشکی برای دانش آموزان گروه آزمایشی تجربی همیشه وجود داشته و همین موضوع باعث شده تا رشته پزشکی و زیر شاخه های گسترده ی آن پرطرفدارترین رشته های کنکور سراسری باشند. همین امر سبب شده تا رقابت بر سر قبولی در دانشگاه های علوم پزشکی در بین داوطلبان تنگا تگ شده و تنها افرادی که رتبه برتر شوند امکان ورود به رشته های پزشکی را خواهند داشت. به همین علل است کعه افراد در پی راه های میانبر و سریع برای ورود به رشته های پزشکی و پیراپزشکی هستند ولی آیا امکان پذیرش در رشته های پزشکی بدون کنکور وجود دارد؟ این امکان ممکن است در آینده ی نزدیک و کنکور 1401 با توجه به خبر هایی که منتشر شده است امکان پذیر شود. به طور کلی هنوز قطعیتی در این مورد وجود ندارد، در صورت اعلام قانون گذاری جدید در کنکور سراسری کارشنسان یار کنکوری اطلاعات تکمیلی را در این مقاله قرار می دهند. بیشتر بخوانید : معرفی رشته دندانپزشکی و بازار کار آن

آیا پذیرش در رشته پزشکی بدون کنکور امکان پذیر است؟

همان طور که بالاتر اشاره کردیم در حال حاضر ورود به رشته پزشکی بدون کنکور امکان پذیر نیست و باید حتما در کنکور سراسری رتبه قبولی را به دست آورید تا بتوانید در رشته پزشکی تحصیل کنید. پس با برنامه ریزی و تلاش بی وفقه و استفاده از مشاوره و راهنمایی های مشاوران متخصص یار کنکوری در کنکور سراسری بهترین نتیجه را بگیرید و در دانشگاه و رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل بدهید. با توضیخات ارائه شده تا این بخش از مقاله باید به این جمع بندی برسیم که ورود به هیچ کدام از دانشگاه های علوم پزشکی کشور آن هم بدون کنکور امکان پذیر نیست و این دانشگاه ها تنها به اندازه ظریفت پذیرش دانشجویی که دارند دانشجوی جدید الورود می پذیرند. بیشتر بخوانید: بازار کار و معرفی رشته پرستاری در شاخه پیراپزشکی و برخی از رشته های آن تا مقطع فوق دیپلم، بدون کنکور دانشجوی پذیرش می شود و این گزینه برای رشته های پزشکی تا کنون وجود نداشته است. برای رشته های پیراپزشکی نیز به این روال بوده که افرادی که دیپلم رشته تجربی را دارند در کنکور سراسری شرکت می کنند و در هنگام انتخاب رشته تنها کد رشته های پیراپزشکی را انتخاب می کنند که قبولی در آن ها بر اساس سوابق تحصیلی می باشد. پس قبولی برای این افراد نیز به وسیه معدل و نمره های کسب شده توسط خودش است. این افراد در رشته هایی همچون هوشبری، مامایی، بهداشت حرفه ای، اتاق عمل، بهداشت عمومی، تکنسین سلامت دندان رشته هایی هستند که در چندین سال اخیر به نحوی بدون کنکور دانشجو در آن ها پذیرش شده است. بیشتر بخوانید: لیست رشته های پر درآمد کنکور ریاضی البته در برخی از دانشگاه های علوم پزشکی در رشته های دامپزشکی، تجهیزات آزمایشگاه تشخیص پزشکی، تجهیزات فنی اتاق عمل و غیره با در نظر گرفتن شرایط و ضوابط به خصوصی دانشجو پذیرش شده است؛ اما در هیچ یک از دانشگاه ها گزینه ای به عنوان پذیرش در رشته پزشکی بدون کنکور وجود نداشته است. یارکنکوری یار کنکوری شماست و میتوانید با دریافت مشاوره کنکور و برنامه ریزی تحصیلی و دریافت پکیج های تدریس خصوصی و تدریس آنلاین از خدمات ما بهترین استفاده را ببرید جهت دریافت رایگان مشاوره اولیه با ما تماس بگیرید.